0.00 EUR
Reģistrēties

Svari — veidi, darbības princips un pielietojums

Mūsdienās ir pieejami visdažādāko veidu svari, kas paredzēti dažādu lietu svēršanai, sākot no materiāliem mikroskopiskos lielumos līdz pat lielgabarīta priekšmetiem. Visizplatītākie svēršanas ierīču veidi ir: tirdzniecības svari, laboratorijas, medicīnas, skaitāmie, iekaramie, auto svari, kā arī cita veida svēršanas iekārtas. Protams, izvēle par labu vienam vai otram veidam ir atkarīga no ierīču izmantošanas mērķiem.

Kādiem nolūkiem izmanto svarus?

Tirdzniecībā, piemēram, ja tiek svērti pārtikas produkti, izmanto speciālus svarus ar iebūvētu kalkulatoru un īpašu statīvu pircējiem. Lielveikalos parasti tiek uzstādīti elektroniskie svari, kas drukā cenu zīmes. Savukārt noliktavās un rūpniecībā izmanto lielākas svēršanas ierīces kā, piemēram, platformas svarus, kas paredzēti smagāku un izmēru ziņā lielāku priekšmetu svēršanai. Farmakoloģijā, gluži pretēji, tiek izmantoti laboratorijas un medicīnas svari, kas var reģistrēt pat vismazāko svaru grama un miligrama daļās.

Platformas svaru īpašības

Viens no pieprasītākajiem svaru veidiem — platformas svari darbojas pēc principa, kad priekšmets tiek novietots uz īpašas platformas, un uz mazā ekrāna tiek parādīts svars. Šāda veida svēršanas ierīces ir ļoti uzticamas, pat ilgstoši tās izmantojot, kā arī tām ir raksturīga ļoti vienkārša apkope. Platformas svaru galvenās iezīmes: ērta lietošana, mobilitāte, uzstādīšanas laikā nav nepieciešams īpašs stiprinājums, izturība pret agresīvu vidi.

Laboratorijas svaru izmantošana

Šāda veida svēršanas ierīces tiek izmantotas vieglu priekšmetu svēršanai ar precizitāti līdz 0,0001 gramiem. Paaugstināta precizitāte ir ļoti svarīga daudzās nozarēs kā farmakoloģijā zāļu ražošanā, kur nepieciešami īpaši precīzi indikatori, pētniecībā, kā arī, piemēram, juvelierizstrādājumu ražošanā.

Elektroniskie svari — precizitāte, uzticamība, ilgs kalpošanas laiks

Ja agrāk izmantoja galvenokārt mehāniskos svarus, tad šodien tiek izmantotas augstas precizitātes digitālās un elektroniskās ierīces. Elektroniskajos svaros nav kustīgu daļu, to konstrukcija ir veidota tā, lai nosvērtā vērtība tiek pārvērsta strāvā vai spriegumā. Tas ļauj ievērojami paaugstināt precizitātes rādījumus salīdzinājumā ar mehāniskajiem modeļiem. Mūsdienās augstas precizitātes svari ļauj uzlabot darba ražīgumu tirdzniecības uzņēmumos un uzlabot klientu apkalpošanas kvalitāti.

Mūsu interneta veikalā atradīsiet tirdzniecības, dzīvnieku, auto un cita veida svarus savam uzņēmumam, arī laboratorijas, analītiskos svarus ar verifikāciju u.c. Apskatiet mūsu piedāvājumu un izvēlieties Jūsu uzņēmuma darbībai atbilstošas svēršanas ierīces!

Sazinies ar mums

Drošības kods