0.00 EUR
Reģistrēties

Svari, svēršanas sistēmas un programmas

Svari mūsu ikdienā

Ja arī ikdienā tam nepievēršam pastiprinātu uzmanību, svari un masas noteikšana ieņem nozīmīgu lomu cilvēka dzīvē un sadzīvē. Lai noteiktu kāda objekta masu jeb to „nosvērtu”, izmantojam svarus, kuri savukārt tiek iedalīti vairākos paveidos. 

Atsevišķi mērinstrumenti ir paredzēti gan pielietošanai mājsaimniecībās un sadzīvē (piemēram, virtuves, saimniecības vai ķermeņa svari), gan tirdzniecībā, rūpniecībā, loģistikā (auto svari), gan zinātnē (laboratorijās, medicīnā, farmācijā), un citur. Mūsdienās tiek izmantotas arī speciālas datorprogrammas un sistēmas ārkārtīgi lielas vai, gluži pretēji, mazas masas precīzai noteikšanai.

Svari ražošanai un noliktavām

Īsa svēršanas ierīču vēsture

Svari kā mērinstruments ir pastāvējuši jau izsenis – ir dažādi pierādījumi, ka pirmie izmantotie svari ir datējami jau ap 2. gadu tūkstoti p.m.ē. (senākās – ar šo laika posmu – datētās svēršanas ierīces ir atklātas Indas upes ielejā, netālu no mūsdienu Pakistānas).

Tiek arī uzskatīts, ka Gotfrīds Vilhelms fon Leibnics (1646-1716), kurš cita starpā bijis arī viens no diferenciālrēķinu izgudrotājiem, ir konstruējis pirmās analogās svēršanas ierīces. Šīs konstrukcijas bijušas līdzīgas astroloģiskajai zīmei Svariem, kas tiek atveidota kā vertikāls statnis ar tam piestiprinātu horizontālu stieni. Šī horizontālā stieņa galos ir iekārtas divas plāksnes ar pietiekamu relatīvo masu, lai saglabātu konstrukciju līdzsvarā.

Mūsdienās visbiežāk izmantotie ir elektroniskie digitālie svari, mazākā apjomā – arī svari ar atsperes mehānismu. Digitālie svari darbojas, izmantojot spriedzes mērinstrumenta slodzes devēju. Analogie svari darbojas, izmantojot atsperu mehānismu, lai noteiktu objekta masu, digitālie svari svara spēku pārvērš elektriskā signālā.

Svaru verificēšana

Tā kā svēršanu nepieciešams pielietot visdažādākajās jomās, atsevišķu paveidu svarus, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 210 par "Neautomātisko svaru atbilstības novērtēšanas noteikumiem", ir nepieciešams verificēt. Plašāka informācija par svaru verificēšanu.

Pirkšana vai nomas iespējas

Interneta veikalā www.svari1.lv iespējams iegādāties svēršanas instrumentus jebkurai nepieciešamībai. Preču klāstā iekļautas arī datorprogrammas svariem, etiķešu printeri, kā arī dažādas svaru komponentes.

Ja svarus nevēlaties iegādāties, piedāvājam arī dažāda profila svaru nomu (īri). Lai pieteiktu nomu, piesakieties šeit, aizpildiet pieteikuma formu vai arī sazinieties ar mums, zvanot uz telefona numuru +371 29927638 vai rakstot uz e-pastu ivo.leps@inbox.lv

 

Drošības kods