0.00 EUR
Reģistrēties

Precīzu svaru nozīme

 

Precīzi svari – obligāta prasība vairākās nozarēs 

 

Lai arī šķiet, ka pāris gramu neko daudz nenozīmē, tomēr ir nozares, kurās ir jāievēro rūpīga precizitāte. Pāris gramu neprecizitāte varētu šķist tāds sīkums, bet iedomājieties, ja, pērkot recepšu medikamentus, jums pateiktu, ka aktīvās vielas daudzums kapsulā nav precīzi zināms? 

 

Ministru kabineta noteikumi Nr. 210 "Neautomātisko svaru atbilstības novērtēšanas noteikumi" nosaka nozares, kurās ir obligāti jāizmanto tikai verificēti svari. Tirdzniecībā un ražošanā verificēti svari ir obligāti jāizmanto masas noteikšanai komercdarījumos un maksas aprēķinam tirdzniecībā un preču fasēšanā. Medicīnā un farmācijā kalibrēti svari ir jāizmanto masas noteikšanai, lai pagatavotu zāles pēc receptes, medicīnisko izmeklējumu un farmācijas laboratorijās, kā arī ķermeņa masas noteikšanai ārstniecībā, lai novērtētu un novērotu pacientu fizisko attīstību, diagnosticētu slimību un noteiktu ārstēšanu. 

Medicīniskie svari laboratorijās

Svaru verificēšana

 

Svaru verifikācija jeb kalibrēšana ir atbilstības novērtēšanas metode. Verifikācijas laikā tiek veikti mērījumi, lai noteiktu svaru atbilstības novērtējumu, pamatojoties uz iegūtajiem kalibrēšanas rezultātiem, un noteiktu, vai mēriekārta atbilst normatīvo aktu prasībām. Verifikācijas pakalpojumā ietilpst svaru pārbaude, regulēšana, remonts un sagatavošana metroloģiskai pārbaudei. Kalibrēšanas sertifikāts tiek izsniegts ar termiņu no 1 līdz 2 gadiem, vadoties pēc svaru klases.

 

Atgādinām, ka atkārtota svaru verifikācija ir jāveic arī pēc remonta – ja svariem ir veikts remonts, bet sertifikāts vēl ir derīgs, normatīvie akti nosaka, ka ir jāveic atkārtota svaru verifikācija, negaidot sertifikāta derīguma termiņa beigas. 

 

Pilna servisa pakalpojumi

EST TEHNOLOĢIJAS ir vadošais nozares uzņēmums, kas ikvienam savam klientam piedāvā pilna servisa apkalpošanu – sākot ar konsultāciju piemērotāko svaru izvēlē, uzstādīšanu un verifikāciju, beidzot ar kvalitatīvu pēcpārdošanas servisu un operatīvu svaru remontu un modernizāciju. Ja vēlaties ne tikai iegādāties svarus, bet arī būt droši, ka nepieciešamības gadījumā tiks veikts operatīvs svaru remonts un ikgadējā svaru verifikācija – izvēlieties mūs. Mūsu uzņēmuma prioritāte ir augstas kvalitātes pakalpojumu sniegšana, tādēļ visi uzņēmuma darbinieki ir savas nozares profesionāļi, kas vienmēr būs gatavi palīdzēt un operatīvi atrisināt klientiem aktuālos jautājumus.

Ja vēlies uzticamu ilgtermiņa sadarbības partneri – izvēlies EST TEHNOLOĢIJAS!

Sazinies ar mums, lai uzzinātu vairāk!

 
Drošības kods